Blog

İnternet Üzerinden Yapabileceğiniz 10 İş

Çevrenizde internete ayırdığı vakitten yakınan kişilere mutlaka denk gelmişizdir. Saatlerimizi ayırdığımız dijital dünyanın zararları olduğu gibi faydalı yönleri de mutlaka var. Peki internette geçirdiğimiz vakti nasıl daha iyi değerlendirebiliriz?

Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde birçok insan home office çalışıp, zamanını verimli değerlendirirken güzel paralar kazanabiliyor. İnternetten para kazanmak isteyenler için işte internet üzerinden yapabileceğiniz 10 iş!

1. Blog yazarak para kazanma: Blog yazarı olmak internet üzerinden para kazanmak için tercih edilen en yaygın mesleklerden birisi. Yazı yazarak hem para kazanabilir hem de ufkunuzu genişletebilirsiniz. İnternette farklı içerikte binlerce blog var, ilgi alanınıza giren bloglara yazı yazmak istemez miydiniz?  Yazı yazmayı seviyorsanız ve yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız hiç zaman kaybetmeden blog yazmaya başlayın.

2. Online eğitim vermek, internet üzerinden yapabileceğiniz işler arasında en yaygın olan seçeneklerden biri. Birçok platformda online kurslar verebilirsiniz. Görüntülü konuşma üzerinden geliştirilen uygulamalar son zamanlarda çok popüler. Pandemi zamanından sonra yaygınlaşan çevrimiçi eğitim çoğu kişinin tercihi. Hem kendinize hem de topluma faydalı bir işle uğraşırken para kazanabilirsiniz.

3. Dropshipping yapmak, internet üzerinden yapabileceğiniz işlerin en çok kar ettirenlerinden biri. Şu an kullandığımız, günlük hayatta en çok işimize yarayan uygulamaların çoğu aslında dropshipping uygulaması. Herhangi depo veya dükkana ihtiyaç duymadan sadece ürün aktarımı yaparak yaşamınızı karşılayabilirsiniz.

4. Tasarımcılık, grafikerlik ve mimarlık benzeri işler şu an freelancer olarak da yapılabiliyor. Yaratıcı işler gerektiren bu meslekler ve benzerini birçok çevrimiçi sitede ilan vererek icra edebilirsiniz. Ofis masrafı ve çalışma saatlerinden tasarruf etmenize yardımcı olan bu yöntem internet üzerinde başka bir alanda uzmanlaşmanızı gerektirmiyor.

5. Çeviri yapmak, özellikle part time bir iş yapanların da boş zamanlarında uğraşabileceği bir iş. Çeviri yapmak başlangıcında olmasa da zamanla çok karlı olabilecek bir seçenek. İnternet üzerinden yapılabilecek işler arasında en az mesai gerektiren işlerden biri. Kendi dilinizi geliştirirken gelir elde edebilirsiniz.

6. Influencer olmak, özellikle genç internet kullanıcıların yaptığı bir iş de olsa her yaştan insanın yapabileceği bir iş. Sürekli sosyal medya kullanan ve iletişim becerileri yüksek bir insansanız size uygun bir alan olabilir. Sanıldığının aksine mesaisi çok olmasına karşın yapılabilecek en az yorucu işlerden biri olabilir

7. Call center olarak çalışmak, ben full time gibi bir işte çalışmak istiyorum ama saatlerimi yolda harcamak istemiyorum diyorsanız size en uygun tercihlerden biri. Şu an birçok firma call center çalışanlarının iş yerine gelmesini talep etmiyor. Birçok banka ve büyük şirketler call center çalışanlarının home office çalışmasına karar verdi. Pandemiden sonra yaygınlaşan bu çalışma ortamı otokontrol mekanizmasına en az ihtiyacınız olduğu ve gelirinizle ilgili en az kafa yormak zorunda kalacağınız seçeneklerden biri.

8. Podcast yayıncılığı yapmak, sosyal medya üzerinden yapılan işlerin en zahmetsizlerinden biri. Birçok dinleyici için herhangi bir alanda uzmanlaşmış olmanız da gerekmiyor, en popüler yayınların konuları yayıncıların birebir yaşadığı tecrübeler. Dikkat dağınıklığından dolayı kitap okuma oranları git gide azalırken podcast dinleme oranları yükseliyor. Yeni bir yayıncılık türü olan podcast, gelecek vadediyor. İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlerin en keyiflilerinden biri. Kendi kendinize dertleşmek ve bundan gelir elde etmek istiyorsanız, podcast yayıncısı olabilirsiniz.

9. El yapımı ürünler satmak, tekrar yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir iş kolu. Nesnel bir üretim yaptığınız için gerçekten tatmin duygusunu yaşayabilirsiniz. Özellikle ofis ve benzeri alanlara gitme imkânı olmayan, kendi markasını oluşturmak veya ek gelir elde etmek isteyen kişilere oldukça uygun. Yeteneklerinizi göstermek ve alkışlarla beraber yaşamınızı karşılamak istiyorsanız, el yapımı ürünlerinizi birçok sitede satabilirsiniz. 21.yüzyılın zanaatkârları için en doğru tercih belki de evde yaptıkları mumları satmaktır.

10. YouTube kanalı açmak, podcast yayıncısı olmak veya influencer’lık ile karşılaştırılsa da bu alanlara kıyasla daha çok emek isteyecek bir alan. Özellikle gezmeyi, yeni ürünler denemeyi seviyorsanız bunları dünyayla paylaşıp bunu işe çevirmeye ne dersiniz? İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlerden en geniş yelpazeye sahip olanı diyebiliriz. Bir yeteneğiniz mi var? Tek yapmanız gereken kayıt altına almak. Belki yemek yapışınızı izlemek isteyecek binlerce insan vardır kim bilir?

Daha fazla içerik için, sayfamıza göz atmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek